OCT 29

Wymogi prowadzenia przedsiębiorstwa internetowego
Opublikowany przez: Piotr | Tagi: regulamin, strony, usługi, prawo, przepisy | Data: 2017-08-27

Wraz z rozwojem społeczeństwa cyfrowego coraz więcej przedsiębiorstw prowadzących działalność handlową lub usługową, czy to w hurcie, czy w detalu, przeniosło się do internetu.

Jest to podyktowane wieloma względami - brak konieczności wynajmu określonego lokalu, mniejsze koszta stałe, możliwość pracy zdalnej, swoboda w prowadzeniu działalności. Niemniej jednak nawet taka działalność ma pewne wymagania i obostrzenia, wymagane przez prawo lub potrzebne do sprawnego i właściwego prowadzenia działalności. 
Dzięki takim rozwiązaniom jak profesjonalny regulamin strony zamieszczony w serwisie konsument ma pełną informację o tym w jaki sposób dokonuje zakupu towaru lub usługi, na jakich warunkach będzie ona realizowana lub dostarczona, w jakich terminach przysługuje mu reklamacja lub zwrot i tak dalej. W przypadku przenosin takich praw majątkowych jak na przykład prawa autorskie jest to wręcz niezbędne do sprawnego wykonania czynności prawnych. Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną to podstawowy dokument dołączany do wszelkiego rodzaju umów zobowiązaniowych zawieranych drogą elektroniczną, bez kontaktu twarzą w twarz z klientem. Warto jednak, by dokumenty tego typu były przygotowane przez określony zespół, zawierający prawników, specjalistów od prowadzenia usług elektronicznych i wreszcie praktyków, którzy są w stanie wskazać które zapisy mogłyby sprawiać trudności, które są martwe, a które mogą działać na niekorzyść - czy to przedsiębiorcy, czy konsumenta. 
Praktyka wskazuje, że regulaminy przygotowywane przez zespoły są rzetelne, ponieważ znacząca większość regulaminów przygotowywanych własnoręcznie przez przedsiębiorców jest kwestionowana przez UOKiK. Jeśli szukasz regulaminu zobacz tę stronę

Fotografie:

regulamin

strony

usługi

prawo

przepisy

Twój komentarz